קורסים וסדנאות יין

 

בשנים האחרונות איכות היין המיוצרת בעולם ובארץ עלתה לאין שיעור בד בבד עם עליית מבחר וגיוון של יינות המוצעים לצרכן גם מאזורים שאך לפני מספר שנים כלל לא היו קיימים על מפת ייצור היין. מספר היקבים בארץ עלה מכ-10 לכ-300 בחמש עשרה השנים האחרונות. לצרכן יש כיום אפשרות בחירה באשר למחיר, לסגנון, למקום גידול הכרמים ועוד.

 

עתיק: יצור היין התחיל כבר לפני כ-9000 שנים, בסוף תקופת האבן. בתנ"ך יין וגפן מוזכרים עשרות פעמים כאשר היין הראשון שהוזכר מתייחס לנח (בראשית ט, 20-21). בתקופת מקרא, זמן הבציר היה תקופה חגיגית ותקופה של חיזור ( נשות שילה מוזכרות כ- "מחוללות בכרמים" כדרך למציאת חתנים).

 

מתוחכם: יין נתפס לפעמים כמשקה מתוחכם, חי ומשתנה, אשר עשוי לעורר קשת רחבה של רגשות, לעורר התרגשות ולעיתים גם אכזבה.

 

ההילה: השפע ואפשרויות הגיוון שמקבל הצרכן הסופי יכולים להוות גם מקור לבלבול: איזה יין אבחר במסעדה שמגישה תפריט יינות בן 6 עמודים? האם חייבים להזמין דגים עם יין לבן? מה ההבדל בין יין מבוסס שרדונה לסוביניון בלאן? עולם היין אפוף בהילת מסתורין שבכוחו של הידע לפזר.

 

אנו מציעים סדנאות בהתאמה אישית , סדנאות קבועות לקהל הרחב וקורסי יין כדי לפתוח צוהר לעולם היין במסע מרתק – תוך שילוב של היסטוריה, ידע, אהבה ליין וכמובן- חווית חושים. בואו להכיר את העולם הקסום של היין.

קורסים נוספים