אודות חיים הלפגוט

 

רקע

 

Winegott הוקמה ומנוהלת ע"י חיים הלפגוט, חבר בלשכות עורכי הדין של ישראל ופנסילבניה, בעל שלושה תארי מוסמך (M.A) וכן ניסיון עשיר בפיננסים, חשבונאות, בנקאות ומשפטים.

 

מומחיות ביין

 

בין השנים 1985 ו-1992 ניהל חיים את Allied Bank International , בנק בינלאומי ששכן במנהטן ובבעלותו חברת בת בבריטניה. עד אותה עת חיים לא שתה יין מפני שחשב ש"יין לא מספיק מתוק". התפנית בגישתו ליין החלה בזכות קוווין רקסטון, המנהל הבריטי של Allied Bank, שהיה, בין היתר, חובב יין . באמצעות קווין נדבק חיים ב"חיידק היין" שלאחריו הגיעו האהבה, הידע וההערכה למשקה הנהדר הזה. חיים רכש את הידע והמומחיות שלו ליין דרך לימוד עצמי תוך כדי סיורי יין והשתלמויות רבות וב-2009 אף זכה בפרס "ירדן" כחובב היין הידען ביותר בארץ.בעקבות שאיפתו להעמקת הידע ביין החל חיים  את לימודיו ב-The Wine & Spirit Education Trust WSET) , בית ספר ללימודים בתחום היין שהוקם בלונדון ב-1969 ומאז הפך למוביל העולמי בתחומו. חיים סיים את לימודיו בשנת 2014 והוא נמנה עם שלושת הישראלים היחידים (נכון ל- 2016) המחזיקים בתואר "דיפלומה", שהינו השלב הגבוה ביותר שניתן להגיע אליו בלימודים במוסד זה.חיים הוא גם חבר באיגוד הבריטי של כתבי היין (CWW) ובאיגוד הצרפתי המקביל (FIJEV). מאמריו התפרסמו- הן בארץ והן באנגליה, כולל בירחונים Decanter  ו-The Drinks Business, שנמנים עם ירחוני היין הטובים בעולם. כמו כן חיים שופט בתחרויות היין המובילות- אשכול הזהב וטרה-וינו.

 

התשוקה והלהט ליין הפכו את חיים לאספן של יינות פרימיום שיכולים גם להוות אמצעי להשקעה לצורך יצירת רווח פיננסי. לחיים ניסיון רב בהשקעות ביין והיכרות מעמיקה עם כל שרשרת המסחר ביין, הכוללת, בין היתר, קשרים רבי שנים עם ברוקרים מהימנים,מקצועיות באופן רכישת היינות, אחסונם ועוד.

 

הדרכת טיולים

 

מלבד אהבתו של חיים ליין הינו חובב היסטוריה של ארץ ישראל ובעל עניין רב בנושא דתות. הוא השתתף בקורס להכשרת מורי דרך מטעם משרד התיירות וב-1993 הוסמך מטעם משרד זה כמורה דרך. במהלך השנים הצליח חיים לממש את אהבתו להיסטוריה של ישראל דרך הדרכת קבוצות תיירים דוברי עברית ואנגלית, הן יהודים והן נוצרים. השילוב בין ידע מוצק בהדרכה, בהכרת הארץ ותולדותיה, ובין ידע בעולם היין הוביל ליצירת מסלולי טיול ייחודיים המשלבים אתרים היסטוריים מתקופות שונות (רומית, חשמונאית, צלבנית ואפילו "צפייה" במאורעות המתוארים בתנ"ך- במקום התרחשותם) עם ביקור ביקבים הנמצאים באזור הסיורים, כולל הסברים על היין. הטיולים מותאמים באופן אינדיבידואלי לצרכים של כל ארגון/יחידים/מזמיני השירות.

 

 בין הגורמים ששכרו את שירותיו של חיים נמנים גם משרד התיירות -עבור תיירים שגילו עניין מיוחד ביין או בקולינריה (כדוגמאת השף האנגלי הנודע פיל ויקרי ) משרד החוץ (כדוגמת משלחת בראשות שר האוצר לשעבר של תאילנד) וחברות הפועלות בחו"ל (כדוגמאת IBM,  פילת מדיה ועוד).