טיולים המשלבים היסטוריה ומורשת של ארץ ישראל עם יין

 

חיים הלפגוט מציע מגוון רחב של טיולים ייחודיים וחווייתיים ברחבי הארץ. הטיולים משלבים היסטוריה (על תקופותיה השונות), תנ"ך ("צפייה" במאורעות המתוארים בתנ"ך במקום התרחשותם האמיתי) ויין (הן טעימות והן הסברים מעניינים הפותחים צוהר לעולם זה) באופן מרתק ומהנה כאחד. המנעד הרחב הקיים בכל טיול - כמו גם קשת המסלולים הקיימים נותנים ביטוי לאהבתו ולהתלהבותו הרבה של חיים ליינות הארץ, לאוכל ולדרך החיים.  בארץ פועלים כ-300 יקבים, כך שבכל אזור שמטיילים בו נמצא לפחות יקב אחד בו ניתן לבקר.

 

הטיולים מותאמים באופן אינדיבידואלי לרקע של המשתתפים והתמהיל של כל אחד מן התחומים השונים נקבע בהתאם לאוכלוסיה הספציפית המטיילת וכן בהתאמה למטרות הטיול (אירועי רווחת עובדים, אירועי גיבוש מנהלים, קבוצות חובבי יין, אורחי חברות מחו"ל, אירועים משפחתיים ועוד).

 

לדוגמא, אנשים בעלי ידע רחב ביין ייהנו מטיול שבו ילמדו את ההבדלים בין יינות שהופקו מענבים שגדלו בגליל העליון לבין יינות שהופקו מענבים שגדלו בהרי יהודה או בגולן בעוד שאנשים שאינם בעלי רקע חזק בעולם זה יוכלו להנות מטעימות יין ומהסברים בנושא אך עם הרבה פחות משקל ודגש על נושא זה בתוך כלל הטיול.

 

דוגמאות לטיולים בהדרכת חיים הלפגוט:

הנ"ל מהווים רק דוגמאות ממגוון האפשרויות שיש לנו להציע, נשמח להתאים טיול כדי שיפגוש את תחום ההתעניינות והחוויה המבוקשת של כל אחד מכם.

 

 

טיול פופולארי לאזור עמק האלה

  

 אחד הטיולים הפופולריים ביותר משלב בהצלחה את מגוון התחומים השונים וכך פונה לחתך רחב מאוד של האוכלוסייה:

מתחילים בסיור וטעימות יין בכרמים של יקב צורעה בשורש עם נוף המזכיר את טוסקנה. הסיור מלווה הסברים מיינן היקב

 

עוברים לתל בית שמש: שם ניתן לעמוד על דמותו של שמשון ולראות את המקומות בהם חי ופעל.

 

משם ממשיכים לטעימות יין וארוחת צהרים ביקב עגור: שוקי ישוב, יינן היקב (ואדם 'צבעוני' בפני עצמו) מסביר על היקב ועל יינותיו. המטיילים המעוניינים לרכוש מיינות היקב בהנחה.

אלטרנטיבה ליקב עגור - טעימות יין וארוחת צהריים על שולחן האבירים במערה שמחברת את יקב מוני עם מנזר דיר רפעאת וכן תצפית לעבר דרכו של שמשון בעמק צורעה ותימנה. קיימת אפשרות לרכישת יינות , שמן זית, גבינות ומוצרים נוספים ביקב.

 

לסיום הסיור- חרבת קייאפה (שעריים המקראית?): ביצור שנבנה עוד טרום תקופת בית ראשון - בתקופת דוד המלך וממוקם על גבעה גבוהה. המקום צופה על נוף עוצר נשימה של עמק האלה, תל עזקה והרי חברון והדובדבן שבקצפת הינו "צפייה" בקרב בין דוד לגולית, שנערך למרגלות הביצור.

 

באירועים מיוחדים ניתן להישאר ב חירב'ת קייאפה,צופים בשקיעה תוך שתיית יין ואכילת גבינות על חומות הישוב מתקופתו של דוד המלך. הרי חברון משמאל בדרום והקרב בין דוד וגלית מתחת למקום. 

 הסיור כולל:

 

איסוף והחזרה מפתח בית המלון/מקום השהות באזורים- המרכז וירושלים.

ארוחת צהרים וטעימות יינות

 

ניתן להעריך את הטיול במספר ימים נוסף

 

 

לרכישת הסיור לחצו כאן!

ירושלים

 

סיור באתרים יהודיים ו/או נוצריים , כולל את מהנרות הכותל,בשילוב עם ביקור ביקב קסטל – מהיקבים האיכותיים ביותר בארצנו. היקב משקיף לנוף נפלא וכולל חדר טעימות ברמה שאינה נפוצה במחוזותינו.​

   

 

 

לרכישת הסיור לחצו כאן!

דרום

 

ביקור ביקב יתיר- מהטובים בארץ, בשילוב עם ביקור בתל ערד, בים המלח ובמצדה. ​

   

 

 

לרכישת הסיור לחצו כאן!

נגב

 

ביקור באתרים כגון עין עובדת והצריף של בן גוריון בשילוב עם ביקור וארוחה בחוות קורנמל, הידועה בגבינות העזים שמייצרים בה, וכן ביקור ביקב בשדה בוקר ובאחת מחוות הבודדים, כמו כרמי עובדת.​

 

לצפייה בגלריה לחץ כאן

   

 

 

לרכישת הסיור לחצו כאן!

עמק יזרעאל

 

ביקור בכרם של נבות היזרעאלי ובארמונו של אחאב ולאחר מכן ביקור ביקב יזרעאל המודרני, כל זאת בשילוב ארוחה באחת המסעדות הטובות שנמצאות על הגלבוע. .​

   

 

 

לרכישת הסיור לחצו כאן!

הגליל העליון

ביקור במחלבת אדיר וסיור בצפת הקסומה בשילוב עם ביקור ביקבים איכותיים (ויש לא מעט כאלה)– כגון יקב הרי גליל, אשר יינותיו זכו בציונים גבוהים ב-Wine Spectator, יקב אדיר- יקב עתיר פרסים כולל מתחרויות בין-לאומיות של ה-Decanter, יקבי רמות נפתלי ועוד .​

   

 

 

לרכישת הסיור לחצו כאן!

רמת הגולן

 

קצרין הישנה והר בנטל, ממנו ניתן להשקיף לעבר הגולן הסורי, בשילוב עם ביקור באחד מהיקבים הרבים באזור (יקב רמת הגולן, בזלת הגולן, שאטו גולן, הר אודם ועוד). .​

   

 

 

לרכישת הסיור לחצו כאן!

סיור מרחב ביהודה ושומרון

 

טיול מרתק בשילה העתיקה ובהר גריזים, ביקור אצל השומרונים ובכרמים המדהימים בהר ברכה בשילוב עם ביקור ביקבים באזור – כגון גבעות, שילה, טורא ואחרים. בחלק של סיור זה המטיילים יוסעו באוטובוס ממוגן ירי.​

   

 

 

לרכישת הסיור לחצו כאן!

יהודה ושומרון

 

סיור מרתק בשילה העתיקה (קל מאוד להגיע לשם דרך אריאל) בשילוב עם ביקור ביקבים באזור השומרון – כגון גבעות, שילה, טורא ואחרים. בשומרון נמצא אחד מאזורי הגידול הטובים ביותר בארץ לענבי יין. הסיור יכול להיעשות גם בדרך לבקעת הירדן/ ים המלח​

   

 

 

לרכישת הסיור לחצו כאן!

קיסריה ואזור היין של הכרמל

( כולל מיני סדנת יין)

 

נתחיל את הסיור בתיאטרון ולאחר מכן נעבור לאמפיתיאטרון של קיסריה, שם הוצאו כנראה להורג עשרת הרוגי המלכות, לקול צהלת הקהל הצופה במחזה. נעמוד על ההבדלים בין תיאטרון ואמפיתיאטרון. משם נטפס לקארדו הביזנטי עם מחסנים שכמותם היו רק ברומא ונראה בתי מידות המשולבים עם בתי מרחץ. נעבור לתקופה הצלבנית ונסקור גם את הנמל שנבנה על ידי הורדוס במאה הראשונה לפני הספירה ובטכנולוגיה המתקדמת ביותר לתקופתו.

אחרי בוקר מלא חוויות ארכיאולוגיות נפנה לכיוון בנימינה ושם בפרק שוני, נערוך סדנת יין בחיק הטבע, עם פיקניק שיכלול גבינות וסלטים.

 

התחנה הבאה תהיה ביקור ביקב בר מאור, אשר למביני יין מתגלה כאחד היקבים הטובים בארץ. היקב,שמתמחה ביינות אדומים, נמצא בבנימינה.

נסיים את חוויות היום ברחובות הציוריים של זיכרון יעקב שם נוכל להנות גם מכוס קפה באחד מבתי הקפה של העירה.